Güncel

İHD İstanbul Şubesi Yöneticisi Hatice Onaran gözaltına alındı

İHD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Onaran, Edirne Savcılığı tarafından yürütülen 2019 tarihli bir soruşturma kapsamında evine yapılan baskınla gözaltına alındı.

İHD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Onaran, evine yapılan baskınla gözaltına alındı. İHD, Onaran’ın serbest bırakılmasını istedi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Onaran, Edirne Savcılığı tarafından yürütülen 2019 tarihli bir soruşturma kapsamında bu sabah evine yapılan baskınla gözaltına alındı. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan İHD İstanbul Şubesi, Onaran’ın serbest bırakılmasını istedi.

Onaran’ın hak savunuculuğu faaliyetlerinden dolayı gözaltına alındığını belirtilen açıklamada, “Hak savunucularına yargı baskısına son verilmesi ve arkadaşımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz. Ciddi sağlık sorunları bulunan ve Perşembe günü ameliyat randevusu bulunan Hatice Onaran’ın gözaltında olduğu her dakika sağlık durumu daha da kötüleşmektedir. Bu nedenle derhal serbest bırakılması gerekmektedir. İnsan hakları savunucularının korunması sözleşmesinin yüklediği sorumluluk gereği insan hakları savunucularına yönelik her tür baskının önlenmesi için yetkilileri uyarıyor, Hatice Onaran arkadaşımızın derhal serbest bırakılmasını istiyoruz” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu