Güncel

ÖZEL HABER | İzmir Kırıklar Hapishanesi’nde tutsaklar ölüme terk ediliyor

İzmir Kırıklar 2 No’lu F Tipi Hapishanesi’nde tutsaklar üzerindeki baskı devam ederken Wernicke-Korsakoff hastası tutsak tek kişilik hücrede tutuluyor.

Son dönemde siyasi tutsaklar üzerinde yoğunlaşan tecrit, işkence, kötü muamele ve hak gasplarına her gün bir yenisi ekleniyor.

Sık sık işkence haberleriyle gündeme gelen Bolu F Tipi Hapishanesi’nden 2 Mart 2021 günü yoğunlukla FETÖ davasından tutuklananların kaldığı İzmir Kırıklar 2 No’lu F Tipi Hapishanesine sürgün edilen Latif Mollaahmetoğlu, İlhan Kaya ve Deniz Şah üzerindeki kötü muamele ve işkence devam ediyor.

Tutsaklardan Latif Mollahmetoğlu ailesiyle yaptığı telefon konuşmasında devam eden işkence ve kötü muameleyi paylaştı. Mollaahmetoğlu, kötü muameleye yönelik yazdıkları dilekçelerin alınmadığını, alınan dilekçelerin ise yırtılıp atıldığını vurguladı. Hapishaneye götürüldükleri günden bu yana herhangi bir yetkili veya müdürle de görüşemediklerini aktaran Mollaahmetoğlu, kendilerine ait olan sıcak su torbası, korsenin yanı sıra birçok kitap dergi gibi eşyalarının da verilmediğini dile getirdi.

Tutsaklar İlhan Kaya, Deniz Şah, Latif Mollaahmetoğlu

Wernicke-Korsakoff hastası olmasına rağmen tek kişilik hücrede

Gazetemize ulaşan Mollahmetoğlunun ailesi ise şunları söyledi:

“Gittikleri gün yollanan kargolar hala kendilerine verilmediği gibi bizlerin gönderdiği faxlarda bize geri gönderildi ve neredeyse tüm talep ve isteklerinin reddedildiğini bize bildirildi. Ve yine hapishane yönetimi acil durum  butonuna basmasınlar diye buton kablosunu kopardı. Bu düpedüz tutsakları ölüme mahkum etmektir. Başlarına herhangidir durum gelse seslerini duyuramayacaklar. Yine aynı hapishaneye abimlerden sonra sürgün edilen Gökhan Gündüz Wernicke-Korsakoff hastası olmasına rağmen tek kişilik hücrede arkadaşlarından çok uzak bir blokta tutulmaktadır.”

Aile, hapishane idaresinin bu 4 tutsak üzerinde yoğun bir baskısı olduğunu da vurgulayarak tutsaklara ses olunması çağrısı yaptı.

Gardiyanların, tutsağın kolunu kırma görüntüsü ortaya çıktı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu